
Wiseco Piston Kit Suzuki Hayabusa GSXR1300R '08-19 13.5:1 84mm
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Info | Head Gasket not included |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Bore - Standard | 81.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1441 cc |
| GTIN | 00193564155757 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 1587.57 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Stroke | 65.00 mm |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Suzuki | GSX 1300 R Hayabusa | 2008 | 2019 |
Original: $792.01
-65%$792.01
$277.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Additional Info | Head Gasket not included |
| Bore - Actual | 84.00 mm |
| Bore - Oversize | 3.00 mm |
| Bore - Standard | 81.00 mm |
| Compression Ratio - Actual | 13.5:1 |
| Country of Origin | USA |
| Displacement | 1441 cc |
| GTIN | 00193564155757 |
| Package Height | 114,30 mm |
| Package Length | 342,90 mm |
| Package Weight | 1587.57 g |
| Package Width | 215,90 mm |
| Stroke | 65.00 mm |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Suzuki | GSX 1300 R Hayabusa | 2008 | 2019 |














