✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Wiseco Head Gasket Suzuki GSX1300R Hayabusa '99-25 85.00mm 0.76mm
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Bore Range | 85.00-85.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Gasket Position | Head |
| GTIN | 00193564118301 |
| Material Type | Spring Steel |
| Package Height | 7,00 mm |
| Package Length | 444,00 mm |
| Package Weight | 164.00 g |
| Package Width | 217,00 mm |
| Thickness | .030 in |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Suzuki | GSX 1300 R Hayabusa | 1999 | 2020 |
| Suzuki | GSX 1300 RR Hayabusa | 2022 | 2025 |
$191.82
Wiseco Head Gasket Suzuki GSX1300R Hayabusa '99-25 85.00mm 0.76mm—
$191.82
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Bore Range | 85.00-85.00 mm |
| Country of Origin | USA |
| Gasket Position | Head |
| GTIN | 00193564118301 |
| Material Type | Spring Steel |
| Package Height | 7,00 mm |
| Package Length | 444,00 mm |
| Package Weight | 164.00 g |
| Package Width | 217,00 mm |
| Thickness | .030 in |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Suzuki | GSX 1300 R Hayabusa | 1999 | 2020 |
| Suzuki | GSX 1300 RR Hayabusa | 2022 | 2025 |














