✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Wiseco Head Gasket Honda K20A1/A2/A3 + K24A 87.00mm 0.76mm
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore Range | 87.00-87.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564177322 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | Spring Steel |
| Package Height | 12,00 mm |
| Package Length | 445,00 mm |
| Package Weight | 248.00 g |
| Package Width | 219,00 mm |
| Thickness | 0.76 mm |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Honda | 2.0L 16v - K20A/Z | 1950 | 9999 |
$63.84
Original: $182.41
-65%Wiseco Head Gasket Honda K20A1/A2/A3 + K24A 87.00mm 0.76mm—
$182.41
$63.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Normally available in European stock. Approx 1 week delivery
Please contact us for accurate delivery times prior to purchase
Product specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Bore - Actual | 87.00 mm |
| Bore Range | 87.00-87.00 mm |
| Build Type | Build on Demand |
| Country of Origin | USA |
| GTIN | 00193564177322 |
| Image Info | These images are actual |
| Material Type | Spring Steel |
| Package Height | 12,00 mm |
| Package Length | 445,00 mm |
| Package Weight | 248.00 g |
| Package Width | 219,00 mm |
| Thickness | 0.76 mm |
Compatible models
| Make | Model | Begin year | End year |
|---|---|---|---|
| Honda | 2.0L 16v - K20A/Z | 1950 | 9999 |




